Krawędziarki do blachy

Prasy krawędziowe PRCN wysokiej jakości

Maksymalnie zaawansowana prasa krawędziowa typu PRCN RICO Portugalia występuje w dwóch rodzajach :

 

 1. I-LINE - szybka i precyzyjna, naciski do 200 ton,
 2. C-LINE - naciski powyżej 200 ton z dużym stopniem dostosowania do potrzeb.

 

Cechą wspólną obu grup pras krawędziowych jest innowacyjne położenie siłownikow belki gnącej, bliżej osi krawędziarki w specjalnym profilu H, co zmniejsza deformacje belki podczas gięcia blachy o 60% w porównaniu do konstrukcji tradycyjnych. Ksztalt ramy, wielkość rozwarcia, kształt i wielkość gardła, zostały zaprojektowane w oparciu o badania zmęczeniowe zrealizowane we współpracy z Politechniką w Porto, wraz z doborem stali wysokiej jakości, o odpowiedniej grubości do budowy struktury. Tego rodzaju komplet działań mających na celu maksymalizację sztywności korpusu (strukturalna kompensacja deformacji struktury) jest stosowany tylko przez liderów rynku pras krawędziowych i pozwala na uzyskanie urządzenia o wysokiej kulturze pracy, doskonałej dokładności gięcia blachy, oraz wysokiej trwałości struktury krawędziarki oraz trwałości zabudowanych komponentów ze względu na znaczne ograniczenie naprężeń korpusu. 

 

Uzupełnieniem niezwykle sztywnego korpusu są : hydraulika najwyższej jakości (Vickers, Parker, Hoerbiger Germany), precyzyjne zderzaki napędzane serwomotorami na śrubach kulowych, komponenty mechaniczne i elektryczne pochodzące od producentów z UE, sterowniki Delem lub Cybelec, szerokie wyposażenie dodatkowe a także perfekcyjne, estetyczne wykonanie z dbałością o detale.

 

Prasy krawędziowe CNC RICO Portugalia - innowacyjne urządzenia o doskonałej jakości, dokładności pracy oraz nadprzeciętnej stabilności i trwałości.

 

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z prasami krawędziowymi CNC PRCN : I-Line oraz C-line 

 

Produktywność

 • Automatyczne obliczanie kąta, siły i położenia osi szybkiego zderzaka
 • Sterowanie z grafiką, przyjazne dla użytkownika, z j.polskim
 • Wysoka wydajność

Uniwersalność

 • Swaybend system (RICO) - wahliwe połączenie siłowników z belką
 • Konfiguracja dostosowana do klienta, szerokie wyposażenie opcjonalne

Precyzja

 • H-Box rama (RICO)
 • Strukturalna kompensacja deformacji struktury
 • Serwo-napędy osi
 • Hydraulika proporcjonalna

Bezpieczeństwo

 • Maszyny zgodne z dyrektywą CE 2006/95
 • Ochrona laserowa

Niezawodność prasy

Opierając się na swym bogatym doświadczeniu zdobytym przez dziesięciolecia produkcji maszyn, RICO prowadzi restrykcyjną politykę doboru komonentów pras krawędziowych CNC i gilotyn do blach. Wszystkie komponenty są certyfikowane zgodnie z normami europejskimi a ich głównym źródłem są najlepsi producenci z Niemiec, USA, Holandii, Włoch i Szwajcarii. Wszystkie elementy konstrukcyjne są obliczane według metody elementów skończonych a do ich wykonania użyta jest tylko stal wysokiej jakości S275 i S355 JR J2 (+ N).

Estetyka wykończenia

RICO dba o perfekcyjne wykończenie pras krawędziowych CNC bo wg naszego przekonania - co widać na zewnątrz zaświadcza o tym co znajduje się wewnątrz.

H-Box - system sztywnej ramy to doskonała jakość gięcia

H-Box system krawędziakri CNC

Cylindry zamontowane są w specjalnym profilu H, będącym częścią ramy górnej, w mniejszej odległości między nimi niż to ma miejsce w konstrukcjach tradycyjnych. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie strukturalnego odkształcenia ramy podczas pracy krawędziarki CNC o 60%, zapewniając równomierny i kontrolowany rozkład sił. Efektem jest doskonała jakość gięcia zarówno na końcach jak i pośrodku urządzenia, zarówno podczas pracy pojedynczej prasy krawędziowej jak i w układach tandem. Profil H opisany powyżej oraz rama zaprojektowana przez Politechnikę Porto, zweryfikowana pomiarami na pracujących korpusach, wykonana precyzyjnie na nowoczesnych urządzeniach CNC z certyfikowanej, jednorodnej stali o najwyższej jakości - to wszystko zapewnia odpowiednią sztywność co jest kluczowym celem naszych działań projektowych.

Gardło, prześwit, skok - optymalne dla świetnej jakości gięcia

Nasz cel to sztywna prasa krawędziowa cnc. Dlatego oprócz dbałości o właściwy projekt ramy oraz dbałość o użyty materiał do jej wykonania, prowadzimy badania nad wpływem kształtu gardła (wycięcia w ramie), prześwitu pionowego a co za tym idzie-równoważnego kształtu korpusu oraz skoku, na jakość gięcia. Świadome i precyzyjne działania projektowe w tym zakresie mają ogromny wpływ na jakość gięcia oraz długowieczność maszyn prod. RICO. Tworzymy JAKOŚĆ za rozsądną cenę.

System SwayBend - likwidacja naprężeń belki górnej

Sestem Swaybend w prasie krawędziowej CNC PRCN

 

Gięcie stożków jest teraz możliwe bez niebezpiecznych naprężeń na belce górnej. Belka jest mocowana do siłowników za pomocą przegubu kulowego z dodatkowym stopniem swobody zanurzonego w kąpieli olejowej. Dzięki temu możemy bezpiecznie pochylić belkę górną i dociskać formatkę stożka na części jego wysokości uzyskując świetną jakość produktu.

Potrójna prowadnica - lepsze podparcie belki górnej

 

Górna belka posiada podparcie/prowadzenie swego ruchu w górę i w dół, na ułożyskowanych trzech prowadnicach - jednej centralnej i dwóch bocznych. To pozwala na precyzyjne prowadzenie oraz zmniejsza odkształcenia belki górnej podczas gięcia.

Synchronizacja optyczna - wielokrotnie bardziej precyzyjna 

Odczyty optyczne - prasa krawędziowa CNC RICO

 

System odczytu aktualnej pozycji belki górnej w trakcie pracy prasy. Odczyt odbywa się za pomocą liniałów optycznych renomowanej firmy GIVI MISURE zamontowanych na niezależnych od struktury prasy profilach „C”.

Odczyt pozycji w przypadku liniałów optycznych GIVI MISURE jest ponad 10 razy dokładniejszy niż

w przypadku powszechnie stosowanych liniałów magnetycznych. Poziom dokładności odczytu wynosi 0,003 mm

Szybsze zderzaki napędzane silnikami bezszczotkowymi

Zderzaki krawędziarki CNC

 

 

Precyzyjne i bardzo szybkie zderzaki napędzane silnikami bezszczotkowymi, precyzyjne śruby toczne, wysoka dokładność osi zderzaka. Dokładność pozycjonowania oś X - 0,05 mm, oś R - 0,1 mm, oś Z - 0,1 mm

Prędkości osi X - 500 mm/s , osi R - 170 mm/s , osi Z1 i Z2 - 2000 mm/s

Nowoczesne i przyjazne sterowniki dla krawędziarek cnc – standardowo DELEM DA-66T

Sterowniki dla pras krawędziowej CNCEkran dotykowym kolorowa grafika 2D + wizualizacja 3D, Obsługa do ośmiu osi + funkcje pomocnicze,•Intuicyjna obsługa sterownika, Najbardziej precyzyjne formuły obliczeniowe (np.:rozwinięcia, czas), Wsparcie na każdym poziomie obsługi sterownika (instrukcje), Możliwość definiowania matryc i stempli - biblioteka narzędzi, Możliwość definiowania materiałów - biblioteka materiałów, Możliwość zapisu kilkuset wielostopniowych programów gięcia, Optymalizacja kolejności gięć, Kontrola czasu zatrzymania górnej belki, kontrola awarii, Najbardziej zaawansowany system korekt parametrów gięcia, Programowanie pracy zderzaka, Programowanie skoku belki gnącej, Licznik gięć, Przelicznik miary, Transfer danych, Informowanie o błędach – anty-kolizja

Funkcja StandBy: Realne oszczędności!

Gdy krawędziarka cnc nie realizuje gięcia napęd jest odłączany, nawet w trybie programowania, co zapewnia wymierne korzyści związane z oszczędnością energii.

Linie gięcia

Linie gięcia prasy krawędziowej cnc

Prasy krawędziowe PRCN zintegrowane z robotami przemysłowymi pozwalają na stworzenie automatycznych linii gięcia wg potrzeb konkretnego projektu - także w układzie tandem

 

 

 

Kilka filmów prezentujących prasy krawędziowe CNC PRCN :

 

 

Katalog pras krawędziowych PRCN Katalog ogólny RICO Portugalia
   

 

Prasy hydrauliczne CNC PRCN  -  Dane technicze :

 

Prasy krawędziowe CNC PRCN - specyfikacja techniczna