RICO - HISTORIA

Marka RICO została stworzona w 1969 roku przez rodzinną firmę Tomás Castro Silva. W początkowej fazie działalności podstawowymi produktami naszej firmy były zwijarki do blachy oraz frezarki. Pierwsze hydrauliczne prasy krawędziowe i nożyce gilotynowe wyprodukowaliśmy w roku 1975 w nowo wybudowanym zakładzie zlokalizowanym na obrzeżach PORTO w Portugalii.

Ciągłe udoskonalanie maszyn, najwyższej jakości wykonanie oraz niezawodność spowodowały dynamiczny rozwój produkcji w latach osiemdziesiątych.
Bardzo dobra reputacja na portugalskim rynku oraz zdobyte zaufanie pozwoliło również na stopniowe wprowadzanie maszyn RICO na rynki eksportowe, gdzie zyskały równie dobrą opinię oraz bardzo duże grono zadowolonych użytkowników.

 

Znak RICO do 2012 roku

 

Nowe logo RICO obowiązujące od 2012 roku

 

Proces produkcyjny realizowany jest w naszym zakładzie na obrzeżach Porto Portugalia.

 

projektowanie

wykonanie korpusu

montaż podzespołów

malowanie, montaż końcowy,

konfiguracja

Podstawą funkcjonowania naszej firmy jest idea ciągłego rozwoju naszych produktów, której podstawą jest jakość i innowacyjność z jednoczesnym uwzględnieniem założeń zrównoważonego rozwoju.
Wszystkie nasze maszyny do plastycznej obróbki blach są projektowane i produkowane w całości w Portugalii. Ciągłe badania rozwojowe prowadzone są w naszej siedzibie przy ścisłej współpracy z najlepszymi specjalistami z portugalskich uczelni. Wieloletnia współpraca z najlepszymi dostawcami podzespołów z UE zaowocowała wspólnym staraniem o jak najwyższy poziom zaawansowania naszych maszyn i ich komponentów.
Produkowane przez nas prasy krawędziowe i nożyce gilotynowe spełniają najwyższe wymagania stawiane maszynom na rynkach całego świata. Dzięki temu możemy pochwalić się współpracą z największymi i najbardziej wymagającymi firmami z różnych segmentów produkcyjnych.
Nasza pozycja na rynkach poparta jest zarówno jakością i niezawodnością maszyn, jak również zadowoleniem klientów, budowanym na silnym partnerstwie pomiędzy producentem RICO, a użytkownikami maszyn.

 

MISJA RICO

Tworzymy innowacyjne i trwałe wartości technologiczne w światowym przemyśle metalowym. Dążymy do doskonałości i pełnej satysfakcji klientów. Oferujemy maszyny i usługi wraz z ich wartością dodaną tzn - chcemy by nasi klienci mieli pewność że maszyna RICO oraz nasz zespół są zawsze w gotowości do wypełniania swoich zadań.

IDEE

RICO w swym rozwoju, jako producent maszyn do plastycznego kształtowania blach, dąży do doskonałości.

WARTOŚCI

Doceniać kadrę - Rico promuje pracę zespołową, ceni indywidualne umiejętności pracowników, wspiera rozwój indywidualny.

Innowacje - Wspieramy kreatywność i aktywność w kierunku rozwoju i tworzenia nowych rozwiązań technologicznych.

Jakość i doskonałość - Tworzymy oraz rozwijamy naszą technologię i nasze usługi z naciskiem na najwyższą jakość.

Odpowiedzialność - Jesteśmy w gotowości, elastyczni, by zaspokoić wymagania użytkowników naszych maszyn.

Etyka - RICO nawiązuje otwarte i oparte na uczciwości relacje z naszymi pracownikami, dealerami i użytkownikami naszych maszyn.