PRASY KRAWĘDZIOWE PRCB

 

Krawędziarki do blachy typu PRCB to maszyny charakteryzujące się świetnym stosunkiem CENY do JAKOŚCI wykonania, niezawodności i wydajności. Krawędziarka PRCB wykonana jest na standardowym typie ramy, z siłownikami zamocowanymi na przedłużeniu ram bocznych, ze szczególną uwagą skupioną na sztywności struktury, z zastosowaniem komponentów pochodzących od renomowanych producentów z UE i USA, zbudowana z największą dbałością o szczegóły, perfekcyjnie i estetycznie wykończona.

Prasa krawędziowa PRCB posiada bogate wyposażenie standardowe oraz szeroki wachlarz wyposażenia dodatkowego.

 

Geometria prasy PRCB została zaprojektowana we współpracy naszych projektantów z Politechniką w Porto, w oparciu o wylicznia teoretyczne i fizyczne pomiary na pracujących korpusach maszyn. Przy budowie wszystkich typów i rodzajów naszych maszyn, celem który sobie stawiamy jest nadprzeciętna sztywność korpusu. Więc nie dążymy bezkrytycznie za trendem maksymalizacji wielkości gardła i prześwitu. Sztywna struktura krawędziarki to podstawa, a gardło, rozwarcie i skok są optymalne i wystarczające dla większości prac realizowanych na prasach krawędziowych. Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu że sztywna struktura stanowi mocną bazę do instalacji zderzaka oraz komponentów mechanicznych i hydraulicznych co przekłada się na niski poziom naprężeń i sił oddziałujących na urządzenie, co z kolei ma kluczowe znaczenie dla :

 

- dokładności i powtarzalności giętych elementów

- bezawaryjnej pracy

- wieloletniej trwałości maszyny, także po okresie gwarancyjnym

 

Mamy przekonanie że są to istotne argumenty dla każdego użytkownika któremu zależy na jakości swego wyrobu oraz na dotrzymaniu terminów realizacji zakontraktowanych z odbiorcami. 

Zapraszamy zatem do bliższego zapoznania się z prasami krawędziowymi typu PRCB produkcji RICO Portugalia.

 

Produktywność

  • Automatyczne obliczanie kąta, siły gięcia i położenia osi zderzaka
  • Sterowanie przyjazne dla użytkownika, wyposażone w j.polski

Uniwersalność

  • Konfiguracja na żądanie : dowolna ilość osi zderzaka, dowolny zaawansowany sterownik, możliwość zmiany prześwitu i skoku, dobór narzędzi do zadania gięcia, podpory przednie, podpory przy palcach zderzaka podtrzymujące cienką blachę podawaną do zderzaka itd - więcej >>> w katalogu

Precyzja

  • Strukturalny system kompensacji strzałki ugięcia (sztywny korpus a także możliwość zastosowania kompensacj mechanicznej sterowanej CNC)
  • Osie zderzaka z napędem serwo, prezyzyjne przeniesienie napędu na śrubach tocznych i pasach zębatych z kordem stalowym
  • Hydraulika proporcjonalna
  • Optyczne odczyty położenia belki górnej z dokładnością 0,01 mm (wielokrotnie dokładniejsze od odczytów magnetycznych)

Bezpieczeństwo

  • Maszyny zgodne z dyrektywą CE 2006/95
  • Laserowe zabezpieczenie strefy roboczej przedniej, z tyłu - kurtyny fotoelektryczne

Niezawodność

RICO restrykcyjnie dba o dobór komponentów stosowanych do produkcji swoich maszyn bazując na bogatym doświadczeniu nabytym w ciągu dziesięcioleci pracy. 
Wszystkie komponenty są certyfikowane zgodnie z normami europejskimi a ich główne źródła to renomowane firmy z Niemiec, USA, Holandii, Włoch i Szwajcarii. Wszystkie elementy konstrukcyjne są obliczane według metody elementów skończonych, do produkcji użyta jest stal wysokiej jakości typów S275 i S355 JR J2 (+ N).

Estetyka wykończenia

RICO dba o perfekcyjnie wykończenie maszyn bo wg naszego przekonania - co widać na zewnątrz zaświadcza o tym co znajduje się wewnątrz.

Technologia i precyzja RICO łatwiej dostępne

Korzystanie z zaawansowanej technologii RICO staje się łatwiejsze. Model pras krawędziowych PRCB łączy w sobie jakość, wydajność, dokładność oraz niezwykle konkurencyjną cenę.

Sztywna struktura to baza dla wszystkich elementów krawędziarki

 

 

Bardzo mocna monoblokowa rama, projekt powstał we współpracy z Politechniką w Porto. Większą sztywność uzyskano dzięki odpowiednim wymiarom ramy, belki górnej, gardła, grubościom i jakości użytych płyt stalowych, staranności obróbki oraz operacji uwalniającej od naprężeń wewnętrznych oraz obróbki całości w jednej operacji obróbki skrawaniem. Takie rozwiązanie minimalizuje deformację ramy oraz belki stołu przekładając się na wysoką wytrzymałość i precyzję pracy.

 

 

 

Siłowniki decydują o jakości pracy

 

Wysokiej jakości cylindry hydrauliczne wykonane z wysokiej jakości stali, poddawane precyzyjnej obróbce. Siłowniki produkowane są na nowoczesnym i ultra precyzyjnym centrum obróbczym w naszym zakładzie. Siłowniki są chromowane, szlifowane i honowane co zapewnia im wysoką wytrzymałość.

Zamontowane są bezpośrednio na bocznych kolumnach ramy maszyny, w spacjalnie przygotowanych uchwytach, a połączenie z belką górną realizowane jest za pomocą złącza kulowego. Gniazdo złącza wypełnione jest olejem.

 

 

Potrójna prowadnica belki górnej zapewnia lepsze prowadzenie

 

 

Górna belka jest prowadzona na trzech ułożyskowanych prowadnicach - jednej centralnej i dwóch bocznych. Tego rodzaju konstrukcja krawędziarki RICO zmniejsza deformacje belki występujące w trakcie pracy.

Synchronizacja optyczna - precyzja przede wszystkim

 

Odczyt pozycji belki odbywa się za pomocą liniałów optycznych renomowanej włoskiej firmy GIVI MISURE, zamontowanych na niezależnych od struktury prasy profilach „C”.

Odczyt pozycji w przypadku liniałów optycznych GIVI MISURE jest ponad 10 razy dokładniejszy niż

w przypadku powszechnie stosowanych liniałów magnetycznych. Poziom dokładności odczytu wynosi 0,003 mm

Szybsze zderzaki napędzane silnikami bezszczotkowymi

Prasy krawędziowe RICO - zderzaki - szybkie i precyzyjne

 

Precyzyjne i bardzo szybkie zderzaki napędzane silnikami bezszczotkowymi, precyzyjne śruby toczne, wysoka dokładność osi zderzaka. Dokładność pozycjonowania oś X - 0,05 mm, oś R - 0,1 mm, oś Z - 0,1 mm

Prędkości osi X - 500 mm/s , osi R - 170 mm/s , osi Z1 i Z2 - 2000 mm/s

Nowoczesne i przyjazne sterowniki

Proponujemy standardowo następujące sterowniki :

- ESA KVARA S630 - obsługa do 4 osi, ekran dotykowy, kolorowa grafika 2D

- DELEM DA-52S - obsługa do 4 osi, kolorowy ekran TFT, ergonomiczna klawiatura

- CYBELEC Cybtouch 8 PS - obsługa do 4 osi, dotykowy wyświetlacz, grafika 2D

W przypadku gdy prasa krawędziowa jest wyposażona w większą ilość osi CNC, proponujemy cały typoszereg zaawansowanych sterowników opcjonalnych DELEM i CYBELEC

Funkcja StandBy: zmniejszenie zużycia energii o 20%

Gdy prasa krawędziowa nie realizuje gięcia napęd jest wyłączany. Operator może korzystać z trybu programowania sterownika. Gdy jest gotowy do dalszego gięcia, załacza napęd i rozpoczyna pracę. Średnio przyjmuje się że oszczędność energii wyniesie 20% całej energii zużywanej przez maszynę.

Linie gięcia

Krawędziarki RICO - tandem z robotami

 

Prasy krawędziowe PRCB mogą pracować w układach dwóch lub więcej pras, są też przygotowane do łatwej integracji z robotem lub wieloma robotami.

 

Kilka filmów prezentujących prasy krawędziowe PRCB :

 

Katalog pras krawędziowych PRCB

Katalog ogólny RICO Portugalia

   

Katalog pras krawędziowych PRCB

 

Specyfikacja techniczna pras krawędziowych PRCB RICO